Ilgos kelionės automobiliu – kaip pasirūpinti transporto priemone?

By | May 10, 2018

Vasara yra be jokios abejonės puikiausias metas keliauti. Ištisus metus laukiame tos dienos, kai pagaliau galėsime atitrūkti nuo kasdieninių darbų ar rutinos ir pasinersime į naujus nuotykius su draugais ar šeimos nariais. Nepaisant to, jo skrydžiai į įvairias pasaulio šalis yra gan pigūs, didelė dalis gyventojų vis dar renkasi keliones automobiliu. Pastarosios yra visiškai kitokio tipo, suteikia išskirtinius įspūdžius bei nuotykius, tad šių dviejų pasirinkimų tarpusavyje lyginti nereikėtų. Nė vienas jų nėra geresnis ar blogesnis variantas, tad visi atostogaujame taip, kaip mums norisi. Žinom,a jei ruošiatės keliauti automobiliu per kelias šalis, jūsų maršrutas gan ilgas ir norite, jog viskas pavyktų sklandžiai, vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuo jums reikia pasirūpinti – automobilio techninė būklė. Visai nesvarbu, kaip seniai jums reikalingas važiuoklės remontas Kaune ar bet kuri kita paslauga. Kol to nepadarysite ir negausite palaiminimo iš serviso, jog automobilis yra idealios būklės – išvykti tiesiog negalėsite. Tai būtų per didelė rizika, kuri kiltų ne tik saugumui, bet ir jūsų piniginei. Mat remontuoti transporto priemonę užsienyje gali būti beprotiškai brangu.

Kiekvienas vairuotojas net ir to paties automobilio būklę gali vertinti visiškai skirtingai ir tai savaime suprantamas dalykas. Vienas gali skubėti pakeisti lemputę, nors ji ir nekelia didelės rizikos vairavime, na o kitas ištisus metus žinos, kad reikalingas stabdžių remontas Kaune ir nė nepasivargins jam užsiregistruoti. Galbūt vieni tai vadintų apsileidimu, tačiau tiesa ta, jog mes transporto priemones vertiname labai skirtingai. Visgi, kalbant apie keliones automobiliu ir didelius maršrutus, net ir menkiausi defektai turėtų būti pašalinti. Jei nenorite to daryti, galite iš karto atsisakyti minties keliauti automobiliu. Mat priešingu atveju liksite ne tik nepailsėję, bet ir patirsite didžiulius finansinius nuostolius, jau nekalbant apie tai, jog kiti kelionės dalyviai nebus susižavėję jūsų sprendimu ignoruoti kai kuriuos defektus. Reikia suvokti, jog saugumas keliuose visada buvo ir bus pagrindinis prioritetas, na o bandant įveikti išties ilgas distancijas užsienyje, tai dar svarbesnis faktorius, kurio negalima ignoruoti.

Kalbant apie tinkamą pasiruošimą tokioms atostogoms, visų pirma reikėtų užsirašyti į patikimą servisą, kur būtų atliktas nuodugnus transporto priemonės patikrinimas. Idealu būtų jei pavyktų atlikti ir kompiuterinę diagnostiką, mat ji kartais parodo tai, ko gali nepastebėti ir geriausio meistro akis. Nepamirškite, jog ir be remonto darbų reikia pasirūpinti, jog turėtumėte vaistinėlę, reikiamus įspėjamuosius ženklus, atsarginę padangą ir panašius dalykus. Automobilis turi būti papildytas naujais kokybiškais skysčiais, kurie kelionės metu negali pasibaigti. Galbūt ir susidaro įspūdis, jog tokios sąnaudos jums kainuos daugiau nei kelionė lėktuvu ir tame yra šiek tiek tiesos, tačiau jei šiuo metu eksploatuojate netvarkingą automobilį, jo technine būkle anksčiau ar vėliau vis tiek teks pasirūpinti.

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *