Moksleivių kelionės autobusu

By | June 13, 2014

Dažnam atostogaujančiam moksleiviui kyla klausimas – ką veikti vasarą, kai nėra mokslų. Palankiausias metas keliauti ir daug ko pamatyti – tai dar būnant moksleiviu. Nereikia rūpintis darbu, galima visą laiką skirti pramogoms. Moksleiviams kelionės autobusu yra dar geresnė patirtis, nei įprastinės stovyklos. Autobusas – tinkamiausia transporto priemonė netolimoms tarptautinėms kelionėms, kadangi nėra būtina vykti su lydinčiuoju asmeniu, bei moksleiviams kainos palankios net ir sezono metu.

Keliaujant autobusais ir norint išvykti už savo šalies ribų privaloma su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – tai yra asmens tapatybės kortelė arba pasas. Būtinas tik vienas iš šių dokumentų. Jei keliaujantysis yra Europos Sąjungos pilietis ir kelionės metu neišvyksta už jos ribų, jokių papildomų dokumentų nėra būtina turėti. Tačiau tai netaikoma renkantis kitas transporto priemones.

Jei kelionę autobusu pasirenka užsienio pilietis ir jis yra moksleivis, t. y. nepilnametis, būtina su savimi turėti notaro patvirtintą vieno iš tėvų sutikimą (leidimą išvykti). Būtina turėti ir originalą ir papildomai dar vieną kopiją. Svarbu pabrėžti, jog gimimo liudijimas nėra dokumentas, tinkantis išvykimui į užsienį.

ECOLINES

ECOLINES autobusai

Būnant mokyklinio amžiaus ir rinktis tarptautines keliones autobusais – ne tik patogu, bet ir ekonomiška. Dažna agentūra siūlo specialias išvykas tik moksleiviams ar jų grupėms. Jei moksleiviai keliauja autobusais su grupe, taikomos ne tik grupinės nuolaidos, bet ir dėl amžiaus. Dažniausiai jaunesnio, nei trylikos metų amžiaus keleivio bilietas kainuoja perpus pigiau. Tačiau ši nuolaida taikoma tik tokiu atveju, jei yra lydintysis asmuo. Jei moksleivis nori vykti vienas, savarankiškai, ir jam yra 12 ar net mažiau metų, jis privalo susimokėti pilną bilieto kainą.

Mokyklinio amžiaus jaunuoliams siūlomos ne tik specialios kainų nuolaidos, bet ir specialūs maršrutai. Keliaujant autobusais patogiausia aplankyti Vakarines Europos valstybes įskaitant ir žemynines Balkanų pusiasalio valstybes, tokias kaip Kroatija, Bulgarija.

Dažniausiai iš Lietuvos moksleiviai renkasi keliauti į kaimynines valstybes – Latviją, Estiją, Lenkiją. Patraukliausiais objektais tampa sostinės – Talinas, Ryga, Varšuva ir jų senamiesčiai. Moksleiviai dažniau renkasi poilsines – pažintines keliones, kurių metu siekiama aplankyti kuo daugiau istoriškai ir kultūriškai svarbių objektų, laikomų paveldais.

Tad, būnant moksleiviu, reikia nepraleisti progos pakeliauti autobusais ir turiningai praleisti laiką.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *