Poilsis ir knygos

By | March 3, 2014

Kiekvienas iš mūsų turime savo supratimą, kaip mėgstame leisti laisvalaikį. Vieniems tai aktyvus sportas, pasivaikščiojimai gamtoje, o galbūt vakarėliai su draugais, tačiau tikrai didelė dalis žmonių mėgaujasi skaitymu. Šiandien galime išvysti bene kiekvienos knygos ekranizaciją, tad jaunimas mano, jog tai yra lygiai tas pats, tik procesas už-ima mažiau laiko, tačiau situacija yra toli gražu ne tokia. Tiesa ta, jog skaitant knygas, mes suteikiame savo vaizduotei galimybes sukurti norimus personažus ir atrandame jų gerąsias bei blogąsias savybes. Nors rašytojas ir suteikia mums užuominas, tačiau galutinį verdiktą priimame patys, pagal tai, kokį vaizdą susidarė mūsų pasąmonė. Žiūrint filmus, viskas būna daug paprasčiau. Dažniausiai pagrindiniai herojai būna žymūs aktoriai, kurie pasižymi tobula išvaizda ir nė nematę filmo galime pasakyti, jog jie ir bus pagrindiniai herojai. Taigi, jei norite šiek tiek įdomesnio laisvalaikio praleidimo būdo, knyga gali atitikti jūsų lūkesčius.

Neretai manoma, jog skaitymas yra vyresnio amžiaus žmonių pomėgis, tačiau tai tėra stereotipas, kurį mums perša pop kultūra. žinoma, kam leisti laiką su knyga rankoje, jei galima visa tai pamatyti per kelias valandas ir tuo pačiu pasigrožėti tobulais aktoriais? Visgi, tikslas yra. Skaitydami mes mokomės, pažįstame ir tobulėjame. Tai lyg atskiras pasaulis, kuris priklauso nuo mūsų fantazijos bei pasirinkimų. Čia nėra gero ar blogo veikėjo, nes juos kuriame patys. Skaitymas suteikia žinias bei patirtis, kurių realybėje galbūt net ir nepatirsime. Jei norite atsipalaiduoti ir pamiršti visus jus kankinančius rūpesčius – knygos yra tinkamas sprendimas, galintis suteikti norimus rezultatus. Pamirškite stereotipus, vyraujančias nuostatas ar kritiką. Kad ir kokioje aplinkoje bebūtumėte, skaitymas yra vertybė, kurią reikia puoselėti ir auginti. Ja dalinkitės su visais artimais žmonėmis, nes niekada ne per vėlu atrasti skaitymo teikiamą malonumą.

Vienas ir pagrindinių aspektų, kuris atstumia kai kuriuos pradedančiuosius skaitytojus – netinkamo žanro knygos. Nors kiekviena jų yra vertinga ir gera, tačiau mūsų poreikiai bei skonis skiriasi, tad natūralu, jog tai, kas tinka vienam, nebūtinai įtinka ir kitam. Dėl šios priežasties geros knygos paieškos gali šiek tiek užsitęsti, tačiau tai neturėtų jūsų atbaidyti. Atradę savo žanrą pastebėsite, jog kiekviena minutė, praleista su knyga rankoje, tai atgaiva kūnui ir sielai. Tokio poilsio niekada neišsižadėsite, nes jis leis atsijungti ir pamiršti visa, kas jus supa kiekvieną dieną.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *