Kaip išvengti glaukomos?

By | September 14, 2017

Nemažai žmonių dažnai ignoruoja savo akių sveikatą. Nors gerai apsisaugoti nuo akių problemų galima tiesiog rūpinantis savo akių sveikata ir mokant atpažinti sveikatos sutrikimus. Bet kadangi retai atkreipiame dėmesį į akis, vėlesnėse stadijos diagnozuotos ligos kelia kur kas didesnes problemas. Tokios ligos, kaip glaukoma gali padaryti didžiulę, nepataisomą žalą, arba net apakinti, tačiau jei anksti aptinkama ir gerai gydoma, regėjimą įmanoma išsaugoti. Taigi ką reikia žinoti, norint išvengti glaukomos bei kitų akies sveikatos sutrikimų?

Susirgus glaukomą, sergantysis ilgą laiką nežino, kad serga, nes pradinėse stadijos ši liga nesukelia negalavimų. Joks skausmas nėra jaučiamas, tačiau pamažu siaurėja akiplotis ir tampa sunku orientuotis aplinkoje ir matymas pasidaro toks lyg žiūrint pro vamzdį. Dėl šių priežasčių, gyvybiškai svarbu yra profilaktiškai tikrintis. Patyręs akių gydytojas atkreips dėmesį  į bet kokiuis pakitimus, nors truputį primenančius glaukomą ir nedelsiant nusiūs jus pas specialistą. Jeigu viena akimi matote lyg pro rūką ar rakto skylutę, tai jau stipriai išsivysčiusios glaukomos požymis.

Susirgti glaukoma yra rizikinga kiekvienam. Yra keletas rizikos veiksnių, kurie gali padėti atsirasti ligai, tokie kaip migrena, arterinio kraujospūdžio svyravimas, didelio laipsnio miopija (trumparegystė) bei įvairūs kraujotakos sutrikimai. Taip pat rizika susirgti glaukoma didėja po akies operacijos arba stipraus akies sužeidimo.

Vienas pagrindinių glaukomos rizikos veiksnių yra padidėjęs akispūdis, tačiau jei nėra kitųy glaukomai būdingų simptomų – tai akies hipertenzija. Otfalmoskopija padeda nustatyti akies nervo būklę ir akies nukrypimus nuo normos, o ją atlikti gali ir šeimos gydytojas. Taip pat yra taikomos ir lazerinės technologijos kaip regos nervo topografija ar nervo skaidulų analizė. Akipločio defektus nustatoma kompiuterinės perimetrijos dėka. Ji parodo ankstyvus jautrumo slenkščio pokyčius, kas yra būdinga pradinėms glaukomos stadijoms. Nors glaukomos visiškai išgydyti neįmanoma, gydymas išlaiko rėgėjimo funkcijas ir užtikrina paciento gyvenimo kokybę.

Be galo svarbu sergantiems yra palaikyti sveiką gyvenimo būdą ir vengti saulės spindulių karščiausiu paros metu. Darbas kompiuteriu ir televizoriaus žiūrėjimas yra leidžiamas, tačiau turite daryti pertraukas. Venkite sūraus ir riebaus maisto bei saldumynų. Išgeriamų skysčių kiekį paskirstykite tolygiai per dieną, kad nuo per didelio kiekio nepadidėtų akįspūdis. Regularus sportas ir geras miegas, poilsis yra nepaprastai svarbus sergančiam glaukoma. Fizinis aktyvumas supažina akįspūdį, bet dėl per didelio fizinio krūvio pasitarkite su gydytoju. Nors nedidelis kiekis yra leidžiamas, glaukoma ir alkoholis yra nelabai suderinami dalykai ir dėl to liga gali greičiau progresuoti. Sunkiau išgėrus sunku pajausti pakitimą regėjime, todėl prireikus medicinines pagalbos ji gali būti suteikta ne laiku. Šios taisyklės galioja ir rūkumui nes dėl nikotino susiaurėja kraujagyslės, dideja spaudimas ir pradeda perštėti akys.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *