Kamino priežiūra

By | April 22, 2017

Nuosavo namo priežiūra yra kitokia nei buto. Žinoma, visada išlieka namų ruošos darbai, kurie nesikeičia, tačiau gyvenant name reikia nepamiršti ir kitų svarbių aspektų. Šiandien bene kiekvienas namas turi židinį, kurį reikia prižiūrėti bei valyti. Tai nėra itin dažna procedūra, tačiau ji be galo svarbi. Ją atliekant reikia išvalyti ne tik akiai matomus nešvarumus, tačiau taip pat ir kaminą. Jei jame bus gausu susikaupusių nešvarumų, bet kuri židinio įdegimas gali būti tas, kuris sukels gaisrą. Taigi, galima drąsiai teigti, jog ši procedūra yra gyvybiškai svarbi jūsų ir šeimos narių saugumui. Taigi, jei gyvenate nuosavame name ar planuojate į jį išsikelti bei norite sužinoti daugiau apie židinio priežiūrą, pateiksime jums naudingos informacijos.

Šiais laikais židinys yra naudojamas ne tik tam, jog apšildytų gyvenamąsias patalpas, tačiau taip pat tam, jog sukurtų jaukumą. Pripažinkime, jog nėra nieko geriau, kaip vakaroti prie židinio skleidžiamos šilumos ir mėgautis visiška ramybe. Židinys naudojamas tik šaltaisiais metų sezonais, tad ir pagrindiniai valymo darbai turėtų būti atliekami tuo metu. Galite pasirinkti valymą atlikti po sezono, arba prieš artėjančius šalčius, tačiau visada geriau tuo pasirūpinti iš anksto ir neleisti nešvarumams kauptis. Keista, jog židinio įdegimas trunka vos kelias sekundes, na o valymo darbus tenka atlikti daug ilgiau. Kai kuriais iš jų galite pasirūpinti patys, pavyzdžiui išvalyti pelenus ar stiklines groteles. Visgi, prakalbus apie kaminų priežiūrą, jums išties praverstų specialistų pagalba. Pastarieji už nedidelę sumą gali padaryti vos per kelias valandas, tad jums neapsimoka eikvoti laiko ir energijos.

Perskaitę visą šią informaciją, greičiausiai ėmėte svarstyti, iš kur kamine atsiranda nešvarumai. Galima drąsiai teigti, jog viena iš pagrindinių priežasčių yra drėgnų malkų deginimas. Jei savo malkas laikote lauke ar pirkote tas, kurios dar nėra spėję gerai išdžiūti, jų degimo metu išsiskiria labai daug nešvarumų, kurie ir kaupiasi kamine. Taip pat galima išskirti, jog eglių bei pušų malkos taip pat yra linkusios išskirti daugiau nešvarumų. Jei norite to išvengti ir pasirūpinti kamino būkle, jums reikalingos beržinės malkos. Pastarosios yra pats geriausias pasirinkimas tiek namo šildymui, tiek retiems kūrenimams. Taigi, nemanykite, jog išvalius židinio pelenus padarėte viską, kas yra reikalinga teisingai priežiūrai. Namo kamino valymas yra be galo svarbi ir reikalinga procedūra, kurią jums atlikti padės kvalifikuoti specialistai.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *