Stogo dangos žnyplės

By | March 9, 2014

Dažnai žmonės norėdami statyti naują namą, renkasi jau iš paruoštų architektų projektų. Projektą sudaro daugybė svarbių elementų kaip namo stogas. Renkantis iš paruoštų namų projektų, labai svarbu yra atkreipti dėmesį į tai, kaip suplanuota stogo danga, kokia yra jos forma ir tipas. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į stogo dangos estetinį vaizdą, tačiau taip pat būtina pasidomėti ir kitais svarbiais dalykais. Jau paruoštų namų projektų pasiūla pirkėjams yra didelė. Dauguma projektų sukurti taip, kad atitiktų skirtingo dydžio biudžetus, sklypų dydžius bei dizainus. Renkantis stogo dangą svarbu atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių kaip stogo dangos rūšis, stogo formos, nes tai viena iš labiausiai pastebimų namo vietų. Žinoma, dedant ir tvirtinant stogą, būtini tam skirti įrankiai kaip stogo dangos žnyplės.

Visgi nuo stogo dangos tipo priklauso jo ilgaamžiškumas bei išvaizda. Visuomet rekomenduojama rinktis ilgaamžes medžiagas, tokias, kurios yra atsparios besikeičiančioms oro sąlygoms bei temperatūrai. Būtent nuo stogo dangos bei tinkamai panaudotos stogo izoliacijos, priklauso oro temperatūra palėpėje. Rinkantis santykinai sunkios medžiagos stogo dangą, ji neleidžia lengvai patekti tiek šiltam, tiek šaltam orui į patalpą. Visi turėję miegamąjį palėpėje žino, kiek nemalonumų kelia lietaus keliamas triukšmas, kuomet stogas yra padengtas lengva medžiaga, tokia kaip, pavyzdžiui, metalo lakštai. Tai labai erzina. Visgi nepaisant stogo dangos tipo, būtina ją tvirtinti kaip pridera, jog būtų pasiektas geriausias variantas. Tvirtinimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys, jog esant stipriam vėjui – jo nenuplėštų, lyjant lietui – neprilytų ir t.t. Stogo dangos žnyplės, varžtai ar vinys yra svarbūs elementai stogo dengime.

Taip nutinka, jog kai kurie stogų tipai labai riboja stogo dangos pasirinkimą, pavyzdžiui plokščias stogas. Esant projektui, statybų metu negalima keisti stogo dangos prieš tai nepasitarus su architektu arba projektuotoju, nes tai gali pareikalauti pokyčių pačiame projekte. Viskas turi būti daroma nuosekliai bei atsakingai, nes tai labai atsakingas darbas. Visgi kaip ir bet kokia investicija, labai svarbus yra stogo dangai skirtas biudžetas. Vertėtų atsiminti tai, jog kuo sudėtingesnė forma, tuo didesnės įgyvendinimo išlaidos. Stogas, neturintis daug dekoratyvinių elementų, reikalaus mažesnių išlaidų. Kitas svarbus elementas skaičiuojant išlaidas yra įvairūs konstrukciniai elementai, tokie kaip stogo langai, reikalaujantys papildomų sandarinimo medžiagų ir didesnių darbo sąnaudų apdorojant. Visuomet perkant reikia įvertinti visus kriterijus bei pasitarti su ekspertais.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *