Kodėl visureigiai tokie populiarūs?

By | September 23, 2013

Jei paieškotumėte žodyne visureigio apibrėžimo, tai rastumėte štai tokį jiems tinkamą apibūdinimą: tai didelio pravažumo sausumos priemonė, kuri gali važiuoti labai blogais keliais arba visai be kelių. Tačiau vis labiau visureigius renkasi ne tik ginkluotosios pajėgos ar gelbėjimo tarnybos, į kurias, atrodytų ir buvo orientuota ši transporto priemonė, tačiau ir vairuotojai, dažniausiai važinėjantys miesto gatvėmis.  Jau nieko nebestebina už šio galingo ir itin didelių gabaritų automobilio vairo vis dažniau pamatyti ir moterį. Štai 2012 metų pasaulio moterų metų automobiliu buvo išrinktas „Range Rover Evoque“. Keista? Atrodo, jog moterys dažniausiai vairuoja mažus automobilius? Nebe! Naujuose automobiliuose integruotos įvairiausios naujos technologijos leidžia moterims jautis itin komfortiškai ir palengvina didesnių gabaritų automobilio valdymą.

Atrodytų, ir kam gi reikia tokio didelio galiūno, suvartojančių tikrai nemažą kiekį degalų? Visureigių mėgėjai turbūt galėtų vardinti nesustodami visas priežastis, kodėl verta rinktis būtent šią transporto priemonę. Vienos dažniausios jų: – komfortas, – saugumas (visureigio konstrukcija yra tvirtesnė, todėl tai saugesnis automobilis atsitikus avarijai), – pravažumas (ypatingai užmiestyje gyvenantiems asmenims, ar mėgstantiems dažnai keliauti prie ežero, žvejoti, medžioti, grybauti itin blogos kokybės keliais arba kur visai jų nėra. Žinoma, didžiausi  visureigio privalumai pasireiškia žiemą). Taipogi – dydis, bagažinės talpaVisureigiui reikia sukti ne du, bet keturis ratus, todėl paprastai jis turi galingesnį variklį. Ši savybė ypač praverčia, kai reikia vežti sunkesnį krovinį ar tempti priekabą.

Štai beveik prieš metus rinkoje pasirodė naujasis ketvirtosios kartos Honda CR-V, kuris Lietuvoje sulaukė nemažai dėmesio.  Tai, jog Honda automobiliai itin populiarūs ir pateisinantys savo gerą vardą parodė ir 2007 m. pasaulio pardavimo rekordai, kuriuos pasiekė  trečiosios kartos CR-V modelis. Honda CR-V  tai  SUV klasės visureigis, tinkamas visai šeimai, kuris ne tik smagus, bet ir praktiškas. Šis automobilis  tinka ne tik šeimos kelionėms, tačiau ir mėgstantiems greičio pedalą.  Žiemą su keturiais varomaisiais ratais CR-V įsibėgėja netgi greičiau nei sportinis automobilis. Jo gamintojai teigia, jog  palyginti su jo galingumu, šis auto  itin ekonomiškas – “neryja” tiek degalų kaip įprastas visureigis. Na, o šiais laikais, kai degalų kainos itin kandžiojasi, norėtųsi tuo tikėti…

Šis miesto visureigis pagamintas pagal europietišką kokybės sampratą ir atitinka tobulus japoniškus standartus. Taigi, netgi duobėtuose keliuose jausitės patogiai kaip sedane ir užtikrintai kaip visureigyje.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *