Kokie būna akumuliatoriai, kokį geriausia rinktis?

By | March 8, 2014

Automobilio akumuliatorius – labai svarbi jo dalis, kuri iš esmės atsako už kokybišką jo eksploatavimą. Taigi, renkantis automobilio akumuliatorių, reikia atkreipti į pagrindinius jo kokybės aspektus: ar patikima yra gamintojo firma, kokiam laikui yra suteikiama garantija, ar automobilio akumuliatoriaus talpa yra pakankamai jūsų vairuojamam automobiliui. Sužinoję atsakymus į šiuos klausimus, turėsite galimybę įsigyti patį tinkamiausią automobilio akumuliatorių, tačiau tai tikrai nereiškia, kad teks išleisti daug pinigų. Kuo tiksliau žinosite, kaip išsirinkti akumuliatorių, tuo geresnį kainos ir kokybės santykį gausite.

Yra trys pagrindiniai akumuliatorių tipai

Kaip turbūt esate girdėję, nemažai priklauso ir nuo to, kiek automobilio viduje yra elektroninių prietaisų. Jie „ryja“ tikrai nemažai energijos, tad jeigu turite nemažai elektroninių prietaisų automobilio salone, jums tikrai nebetiks ekonominės klasės akumuliatoriai. Turėsite rinktis tarp premium ir standard klasės akumuliatorių, tačiau į naujausius modelius standard jau taip pat netinka – reikia aukščiausios klasės akumuliatoriaus. Kuo toks akumuliatorius skiriasi nuo standarto? Premium išsiskiria tuo, jog turi kur kas didesnę talpą (gali siekti iki trisdešimties procentų daugiau) ir kur kas galingesnę elektros paleidimo srovę. Tad jeigu vairuojate prabangų automobilį, greičiausiai jums teks rinktis iš premium klasės akumuliatorių.

Standard akumuliatoriai vis dar išlieka populiariausi, kadangi jie yra patys universaliausi. Tačiau, jums nereikia pirkti pačio pirmo pasitaikiusio Standard klasės akumuliatoriaus, jeigu žinote, kad jūsų automobiliui jis tinka. Iš pradžių atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus dydį, kadangi jeigu jis bus per didelis, tuomet gali kur kas greičiau susidėvėti, negu yra numatyta. Taip pat negerai ir per maži akumuliatoriai, kadangi jie gali nemažai problemų sukelti šaltuoju metų laiku.

Ekonominės klasės akumuliatoriai yra įprasti senos markės mašinose – jie yra neproblematiški, tačiau įdiegus į tokį automobilį naują elektroninę įrangą, gali kilti nemažai problemų, tad rinkitės ekonominės klasės akumuliatorių tik tuo atveju, jeigu turite seną automobilį be magnetofono ir kitų elektroninių prietaisų.

Daugelis akumuliatorių gamintojų kuria naujus akumuliatorius pagal tai, kokiam regionui yra numatytas jų naudojimas. Nuo oro priklauso nemažai, o kadangi mes gyvename šalyje, kur oras keičiasi gana kardinaliai, reikia pasirūpinti itin kokybišku akumuliatoriumi, kuris nebūtų mažesnis, negu rekomenduoja jūsų automobilio gamintojai – taigi, nesirinkite nežinomų firmų akumuliatorių su keistais parametrais ir labai ilgu garantijos terminu – tai ženklas, kad akumuliatorius nėra pats kokybiškiausias ir dėl jo gali kilti nemažai bėdų.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *