ERP

By | February 9, 2014

Šiandien daugelis mūsų neįsivaizduoja savęs be visų naujausių technologijų, įrenginių, išradimų ar kitų daiktų. Ilgainiui žmogaus poreikiai augo, pradėtos kurti priemonės, daiktai bei įrengimai, kurie palengvintų kiekvieno mūsų kasdienybę. Nuolatos didėjanti paklausa, skatina kūrimą, plėtojimąsi. Dėl šios priežasties atsiranda pasiūla. Dvidešimt pirmame amžiuje vyrauja paprasta tendencija, – pasiūla yra tokia didelė, jog žmogus pasimetęs tarp prekių bei paslaugų gausos ir perka daug bei dažnai. Šiandien, priešingai negu anksčiau, galima įsigyti beveik viską, kaip išmaniuosius įrenginius, įvairius namų apyvokos daiktus bei priemones, statybines medžiagas, automobilius, kompiuterines programas ir t.t. Būtent įmonėms yra aktualu jų verslo plėtimasis, sėkmė. Tam užtikrinti ne viena įmonė ar organizacija įsigyja erp sistemą.

Įmonės resursų planavimas dar angliškai vadinamas ERP (Enterprise resource planning) yra nauja įmonės resursų planavimo strategija, sparčiai plintanti daugelyje Europos valstybių. Lietuva ne išimtis. Tai sistema, kurios pagrindą sudaro visų įmonės padalinių ir veiklos grupių įvedimas į vieną kompiuterinę sistemą, kuri aptarnauja visus padalinius ar skyrius. ERP programinė įranga apima visų skyrių tokių kaip darbų planavimo bei sandėlio, finansų ar žmogiškųjų išteklių valdymą. Tai programa, integruojanti visų veiksmų valdymą į vieną sistemą. Šio sistemos privalumas yra akivaizdus, – turint visą informaciją apie įmonėje vykstančius pasikeitimus, galima lengviau ir produktyviau valdyti informacijos srautą. Didelėje įmonėje kiekviena iš šių sričių turi savo duomenų bazę, kurioje saugoma informacija apie konkrečius darbus. Visų šių duomenų integravimas ir apjungimas leidžia planuoti ir valdyti visų departamentų darbą žymiai efektyviau bei patogiau. Ši sistema pakeičia senas kompiuterines sistemas įvairiuose skyriuose viena sujungta programinės įrangos programa, kuri suskirstyta į programinės įrangos modulius. Ši programinė įranga yra pakankamai lanksti, jog būtų galima įdiegti kai kuriuos modulius, neperkant viso programinės įrangos paketo.

Neatsiejamas dalykas kiekvienoje įmonėje ar organizacijoje yra internetas. Dvidešimt pirmame amžiuje internetas yra tapo itin svarbiu, nes tai ne tik darbo įrankis, tačiau priemonė bendrauti socialiniuose tinkluose, rašyti elektroninius laiškus ir t.t. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių ar įmonių parduoda ar patys perka internetu. Tai daroma naudojant šiuolaikines technologijas, be kurių žmogus būtų lyg be rankų. Internetas yra neaprėpiamo dydžio, todėl internetinė veikla taip pat yra nenusakomo mąsto. Sparčiai tobulėjant visuomenei, interneto svarba tik auga ir žvelgiant į ateitį galima prognozuoti, jog internetas ir viskas kas su juo susiję, pakeis daugelį visiems įprastų dalykų. Tai normalu, juk viskas tobulėja, visi siekia naujovių.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *