Mažas kieto kuro katilas

By | March 21, 2014

Šiomis dienomis labai populiari patalpų šildymo priemonė yra katilai. Jų galima rasti skirtingų rūšių. Dažnas žmonų pasirinkimas yra mažas kieto kuro katilas, kuris kūrenamas malkomis. Nors namų šildymas malkomis gali padėti sutaupyti nemažai pinigų, yra keletas kitų veiksnių, kuriuos reikia žinoti. Net ir patys efektyviausi šiuolaikiniai šildymo malkomis prietaisai teršia aplinką labiau nei modernios dujų ar naftos šildymo sistemos. Viskas paprasta, juk deginama mediena skleidžia dūmus, kurie gali sukelti problemų sveikatai. Visgi kai kurių kūrenamų mediena technologijų dėka, mediena deginama švariau ir efektyviau palyginus su senais įrengimais. Dabartiniai taupūs katilai efektyviau skleidžia šilumą, sunaudojama mažiau malkų, todėl išskiriama mažiau dūmų. Taip pat reikia atminti, jog nuo malkų kokybės taip pat priklauso dūmų tarša.

Planuojant namų patalpas šildyti malkomis, reikėtų atkreipti dėmesį į galimybę gauti kokybiškų malkų, įvertinti savo galimybes šias malkas išlaikyti sausas. Taip pat svarbu atsižvelgti į galimybę įrengti katilą namuose bei jo įrengimo išlaidas, laiko klausimą, kuris aktualus katilo priežiūrai ir t.t. Planuojant namus šildyti malkomis, geriausias patarimas būtų pasirinkti tinkamą katilą namams. Pavyzdžiui tai galėtų būti mažas kieto kuro katilas. Katilai yra vertinami pagal tai, kiek jie pagamina šilumos per tam tikrą laiką. Jei tinkamai pasirenkamas katilo dydis pagal namo plotą, tuomet efektyviai patenkinami namų šildymo poreikiai. Kokio dydžio katilo gali reikėti skirtingiems statiniams, tai padeda nustatyti šildymo sistemų rangovai. Niekuomet nepatartina rinktis katilo patiems.

Šildant namus nekokybiškomis malkomis, gali kilti sveikatos problemų, todėl reikia rinktis tik kokybišką kurą. Medienos dūmuose yra didelis kiekis smulkių dalelių, kurios patenka giliai į plaučius bei kvėpavimo takus. Vaikai ar žmonės, turintys širdies bei kraujagyslių problemų yra jautresni medžio dūmams, todėl reikia atidžiai rinktis kas kūrenama, atsižvelgiant į namų gyventojų sveikatą. Norint gauti maksimalią naudą kūrenant malkomis, neatsižvelgiant tai 90, 30 ar 18 kvadratų ploto namukas, svarbu pasirinkti sausas malkas, nes tik tokios malkos pradės lengvai degti ir skleis mažai dūmų. Kūrenant drėgnomis malkomis, jos skleidžia labai daug dūmų, o kūrenimui reikia atidesnės priežiūros. Kad ir kokio tipo katilas bei jo kūrenimo būdas yra pasirenkamas, visuomet labai svarbu viską tinkamai paruošti bei daryti. Tai gali įtakoti aplinkinių sveikatą, būsto saugumą bei skleidžiamą šilumą. Esant neaiškumams ir kitiems klausimams, visuomet reikia kreiptis pagalbos į savo srities specialistus.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *