Šaldymo dėžės: patarimai jų ieškantiems

By | October 7, 2013

Kad turi šaldymo dėžę patvirtins, kad tai ypač naudingas ir pravartus buitinės technikos prietaisas, kuriame galima užšaldyti praktiškai viską: mėsą, žuvį, uogas, daržoves, tešlą ir t.t. O svarbiausia, kad šaldydami sutaupote laiko ir pinigų. Užsimanę juodųjų serbentų, jais galime mėgautis net ir žiemą. Taigi, šaldymo dėžės išties nuostabus daiktas, tačiau kaip išsirinkti optimaliausią variantą iš gausaus asortimento?

 Pakalbėkime apie viena svarbiausių šaldymo dėžės funkcijų – greitą užšaldymą. Šią funkciją turinčios šaldymo dėžės ir kita šaldymo įranga leidžia išsaugoti produktų maistingąsias medžiagas bei vitaminus, kadangi produktai užšaldomi itin greitai. Įprasto šaldymo metu, šąlančiuose produktuose susidaro ledo gabaliukai arba ledo kristalai, kurie tiesiogiai daro įtaką maisto produktų vitaminų praradimui juos atšildant. Beje, atkreipkite dėmesį, kad šaldymo dėžė turinti tokią funkciją paprastai būna Šiandien ir šaldytuvai, ir šaldymo vitrina, ir šaldymo dėžės, dažnai turi  įdiegtą „No Frost“ sistemą. Didžiausias šios sistemos pliusas tas, kad ant šaldymo dėžės sienų nesikaupia vanduo, kuris vėliau gali virsti į ledą arba šerkšną, todėl šaldymo dėžės atitirpinti nereikia arba tai reikia daryti rečiau. Kita vertus, praktika rodo, kad  higienos sumetimais tokią šaldymo dėžę retkarčiais reikia išvalyti.

Tiesa, jei jūsų šaldymo dėžė neturi šios technologijos, prieš atitirpinant šaldymo dėžę, visus produktus išimkite ir stenkitės, kad jie neatšiltų per tą laiką, kada tvarkysite šaldymo dėžę. Žiemos metus išneškite juos į lauką ar balkoną, vasarą paslėpkite, kur vėsiau. Atitirpinant šaldymo dėžę negalima naudoti šildytuvų, nes karštis gali pakenkti šaldymo elementams. Taip pat negrandykite ledo aštriais daiktais, nes galite pažeisti šaldymo sistemą, geriau jau leisti jai atitirpti savaime arba įsigyti šaldymo dėžę su automatiniu atitirpinimu.

Beje, šiuolaikinės šaldymo dėžės yra gana ekonomiškos, jų kaip ir šaldytuvų ekonomiškumą apibūdina energijos klasė, kuris žymima A raide. Beje, šaldymo dėžių ekonomiškumas gali svyruoti nuo A iki naujausios A+++ klasės.  Nustatyta, kad A+++ klasės buitinės technikos prietaisai yra 60 proc. ekonomiškesni nei paprastos A klasės. Kai kurie šaldymo dėžių modeliai yra tokie pažangūs, kad per metus išnaudoja maždaug 117 kWh, žinoma šios dėžės yra bangesnės, tačiau atminkite kad šaldymo dėžės gali sėkmingai veikti iki 10 metų, o tinkamai prižiūrimi ir dar ilgiau. Tad tai puiki investicija, kuri nepiktnaudžiaus elektros energija, o jūs galėsite džiaugtis šviežiais produktais.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *