Kaip pasirinkti palapinę?

Jeigu ketinate vykti iškylauti automobiliu, tai palapinės svoris išties nėra labai svarbus. Tačiau jeigu tenka keliauti su kuprine ant pečių, jūs nenorite, kad  sunki palapinė ant pečių išsunktų visą jūsų energiją nuėjus vos kelis kilometrus. Jeigu į kelionę leidžiatės automobiliu, palapinė gali būti gana nemaža, nes jūs nesiruošiate kiekvieną dieną jos kelti iš vienos vietos į kitą. Palapinės kuoleliai taip pat gali būti sunkesni, palapinė daug didesnė, o ir visas paketas gali užimti daugiau vietos nei galite sau leisti, kai išsiruošiate į ilgą kelionę pėsčiomis su kuprine ant pečių. Ar vykstate į tokią vietą, kur tikėtinas lietus? Tuomet pasirinkite palapinę su didele palapinės užuolaida, pageidautina, kad užuolaida nusileistų  kuo arčiau žemės paviršiaus.

Daugelis gamintojų neprieštarauja, kad  palapinę apipurkštumėte vandens nepraleidžiančiu preparatu,  nepažeisdami gamintojo garantijų. Jeigu renkatės tokį būdą, turite laikytis visų atsargumo priemonių, nurodytų ant preparato etiketėje. Ar manote, kad tuomet palapinė bus nepralaidi vandeniui? Tik tuo atveju, jeigu gamintojo informacijoje teigiama, jog palapinė yra „nepralaidi vandeniui“. Jeigu ne, tuomet nesitikėkite turėti ją sandarią. Daugelis šiuo metu gaminamų palapinių yra „atsparios vandeniui“. Tai reiškia, kad galite tikėtis likti sausas stovyklavietėje, jeigu lietus nėra labai stiprus ir nesemia stovyklavietės.

Jeigu stovyklaujant pradeda lyti, tuomet  prieš  sulankstant palapinę ir vykstant į namus reikėtų palaukti, kol palapinė išdžius. Jei tai neįmanoma, išlankstykite palapinę, kai tik grįšite į namus, ir išneškite į lauką džiūti. Tai pailgins palapinės  tarnavimo laiką; nesusidarys pelėsiai, palapinė neįgis blogo kvapo dėl drėgmės.

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos