Pėdos tipas

Nustatę pėdos tipą, jau gavote labai daug informacijos, kuri padės renkantis batelius bėgimui. Kiti svarbūs veiksniai yra šie: kiek laiko mes rengiamės bėgioti (bėgikai  paprastai skaičiuoja kilometrus, kuriuos nubėga per savaitę) ir koks yra mūsų svoris. Daugiau sveriantiems bėgikams reikėtų įsigyti batelius su minkštesniu vidumi ir stabilesnius.

Dar vienas svarbus dalykas, kurio nevalia pamiršti renkantis batelius bėgimui – lytis.  Tai gali nuskambėti  keistokai, tačiau moterų judėjimo mechanizmas šiek tiek skiriasi nuo vyrų.  Moterų klubai yra platesni, todėl būna ryškesnė pronacija. Moteriško batelio modelis pritaikytas prie pėdos judėjimo ir perneša svorį per visą batelio padą nuo kulno iki pirštų. Kitas skirtumas – pėdos forma. Moters kulnas yra siauresnis, todėl ir batelio modeliuose į tai atsižvelgiama,  jie pritaikomi prie kulno formos. Be to, moterys yra lengvesnės, todėl moterims skirti modeliai nėra tokie tvirti, tačiau juose yra daugiau minkštų dalių nei vyrams skirtuose modeliuose. Dažnai nelengva nusipirkti moteriškų didelio dydžio batelių, bet dauguma gamintojų gamina ir didelių dydžių moteriškus bėgimo batelius. Nors ir sunku, tačiau apsilankę specializuotose parduotuvėse rasite didelių dydžių – 43 ar 44 – bėgimo batelių, skirtų moterims. 

Jeigu bėgikų, nesvarbu, vyrų ar moterų, pėdose yra ryški pronacija, tinkamus batelius nusipirkti  nesunku.  Kadangi daugeliui bėgikų būdinga per didelė pronacija, batelių modelių pasiūla yra tikrai pakankama.  Batelių modeliai, kurie sukurti specialiai pėdų pronacijos korekcijai, labai skiriasi  nuo kitų modelių. Vidinėje batelio pusėje centrinė pado dalis (žiūrint iš šono)  yra pagaminta iš skirtingo kietumo ir skirtingų spalvų medžiagų (kietesnės medžiagos yra tamsesnių spalvų). Kai kuriuose modeliuose yra netgi plastmasinių dalių, pavyzdžiui, kulno stabilizatoriai. Techniniu požiūriu šie modeliai priskiriami prie STABILIŲ  bėgimo batelių kategorijos.

Bėgikams, kuriems būdinga supinacija, yra sunkiau pasirinkti tinkamą modelį. Tokių bėgikų yra daug mažiau, todėl ir tinkamų modelių batelių gaminama mažiau. Jums reikia  tvirto ir su įprastu paminkštinimu modelio, kuriame nėra ypatingų stabilumo palaikymo detalių.  Tokių batelių vidinis padas paprastai gaminamas tik iš vienos medžiagos, yra tik keli minkštesni sluoksniai, kurie už pagrindinę pado dalį yra tik minkštesni, bet ne tvirtesni, kaip būna bateliuose, skirtuose bėgikams su per didele pronacija.

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos