2-3 dienų Aukštaitijoje

Sportą derinkite su laisvalaikiu. Savaitgalio išvyka Aukštaitijos upėmis ir ežerais - puiki idėja, norint ne tik pajudinti kaulus, bet ir pabėgti nuo kasdienės rutinos.

 

LAKAJA

Lakaja išteka iš Juodųjų Lakajų ežero ir įtekanti į Žeimeną ties Santaka. Upė prateka Aldikio bei Lakajos ežerais. Pamėgta vandens turistų, nes teka miškingomis vietovėmis iki pat Žeimenos upės. Plaukimas nėra sudėtingas, bet pasitaiko nemažai išvartų. Slenksčių upėje praktiškai nėra, tačiau pasitaiko itin žemų tiltelių.

Maršrutas: Lakaja – Aldikio ež. – Lakaja – Lakajos ež. – Lakaja - Žeimena
Trasos ilgis: 36 km

 

ŠIRVINTA

Tinka aštresnių pojūčių mėgėjams, rekomenduojama plaukti tik pavasarį. Prasideda netoli Paberžės, Vilniaus rajone. Kelionę baidarėmis galima pradėti nuo tilto, Vilniaus - Ukmergės greitkeliui kertant Širvintą. Upė labai vingiuota, slėnis siauras, gausu rėvų, staigių posūkių, slenksčių ir seklių brastų.

Maršrutas: Vindeikiai – Liukonys – Mančiušėnai - Upninkai
Trasos ilgis: 45 km
Maršrutas: Družai – Vindeikiai - Liukonys – Mančiušėnai
Trasos ilgis: 44 km
Maršrutas: Družai - Vindeikiai - Liukonys – Mančiušėnai - Upninkai
Trasos ilgis: 56 km

 

ŽEIMENA

Beveik visa upė teka Švenčionių rajonu, tik netoli santakos į Nerį teka Švenčionių - Vilniaus rajono paribiu. Upės tėkmė lėta, Žeimena neturi visiškai jokių kliūčių - nei dirbtinių, nei natūralių. Visi maršrutai nesudėtingi, nuostabaus kraštovaizdžio.

Maršrutas: Kaltanėnai – Švenčionėliai – Liūninė - Pabradė
Trasos ilgis: 64 km
Maršrutas: Švenčionėliai – Liūninė - Pabradė
Trasos ilgis: 42 km

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos