2-3 dienų Dzūkijoje

Trūksta idėjų savaitgaliui? Leiskitės į dviejų ar trijų dienų žygį baidarėmis viena iš Dzūkijos upių! Išsirinkite sau tinkamą maršrutą.

 

ŪLA

Ūla – viena iš vaizdingiausių ne tik Dzūkijos, bet ir Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Plaukimas ja gana sudėtingas: srauni tėkmė, posūkiai, daugybė išvirtusių medžių. Aukštupyje tekanti plačiomis salpinėmis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe ribojamas.

Maršrutas: Zervynos - Mančiagirė - Žiūrai - Trakiškiai - Paūliai - (įteka į Merkį) - Mardasavas - Puvočiai
Užtruksite: 8 valandas
Maršrutas: Rudnia - Kašėtos - Pauosupė - Zervynos - Mančiagirė - Žiūrai - Trakiškiai - Paūliai - (įteka į Merkį) - Mardasavas - Puvočiai
Užtruksite: 13 valandų

Maršrutas: Krokšlys - Rudnia - Kašėtos - Pauosupė - Zervynos - Mančiagirė - Žiūrai - Trakiškiai

Užtruksite: 13 valandų
Maršrutas: Krokšlys - Rudnia - Kašėtos - Pauosupė - Zervynos - Mančiagirė - Žiūrai - Trakiškiai - Paūliai - (įteka į Merkį) - Mardasavas - Puvočiai - Merkinė
Užtruksite: apie 16 valandų

 

MERKYS

Merkys - devintoji pagal ilgį Lietuvos upė. Upė, ištekėjusi iš Želvių pelkės netoli Lietuvos ir Baltarusijos sienos, maitinama tiesiogiai ir per intakus gausybės upeliukų ir šaltinių, savo vandenis plukdo per smėlingą Dainavos kraštą. Vanduo dėl šaltinių vasarą šaltesnis negu kitų Lietuvos upių, vandens lygis - pastovesnis. Merkys nėra sudėtinga upė, įveikiama daugeliui turistų.

Maršrutas: Dargužiai – Valkininkai – Pamerkiai – Senoji Varėna – Perloja – Puvočiai - Merkinė
Trasos ilgis: 94 km

 

VISINČIA

Visinčia - didžiausias Šalčios intakas - prasideda Mikantonių apylinkėse, už 7 km į rytus nuo Šalčininkų. Teka Rūdininkų giria: aukštupyje į šiaurės vakarus, toliau į pietvakarius. Geriausia pradėti kelionę nuo Gudelių. Upę iš visų pusių supa Rudininkų giria. Visinčia įteka į Šalčią. Maršrutas skiriamas labiau patyrusiems, ne pirmą kartą plaukiantiems.

Maršrutas: Gudeliai – Žygmantiškės
Trasos ilgis: 23 km

 

ŠALČIA

Šalčia – didžiausias Merkio intakas, prasidedantis už 4km į šiaurę nuo Šalčininkų. Palyginti su kitomis Lietuvos upėmis, Šalčia yra gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų. Labai vingiuota, vanduo šaltas, labai švarus. Plaukti rekomenduojama pradėti nuo Kaniūkų kaimo. Šalčia įteka į Merkį.

Maršrutas: Kaniūkai – Gerviškės - Žygmantiškės
Trasos ilgis: 25 km
Maršrutas: Kaniūkai – Gerviškės – Žygmantiškės – Valkininkai
Trasos ilgis: 55 km

 

BALTOJI ANČIA

Tai vienas įdomesnių vandens turizmo maršrutų. Vykdami šiuo maršrutu plauksite pro tas vietas, kur senovėje gyveno išnykusi baltų gentis – jotvingiai. Šį maršrutą patartina pasirinkti anksti pavasarį arba rudenį, kai ežerų pertakai būna vandeningesni.

Maršrutas: Veisiejai - Gerdašiai
Trasos ilgis: 42 km

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos