2-3 dienų Žemaitijoje

Pažinkite Žemaitiją, plaukdami gražiausiomis šio krašto upėmis! Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios iš jų vandeningos tik šaltuoju metų laiku.

 

JŪRA

Jūra tinka plaukti baidarėmis, o kai vanduo pakyla, ir pripučiamomis valtimis. Jūros aukštupys ir vidurupio nuotėkis nėra didelis, tačiau akmenuotos rėvos, išgriautų užtvankų slenksčiai pagyvina kelionę ir patenkina aštrių pojūčių mėgėjus. Maršrutas eina Pagramančio regioninio parko teritorija. Gražiuose Jūros pakrantėse įrengtos stovyklavietės suteiks malonumą ir palengvins turisto kasdienybę.

Maršrutas: Girėnai (Aitra) - Drobūkščiai - Pajūris
Trasos ilgis: 42 km
Maršrutas: Kvėdarna - Pajūris - Žvingiai - Visbarai
Trasos ilgis: 47 km
Maršrutas: Žadvainai - Padievaitis - Pajūris
Trasos ilgis: 48 km

 

AKMENA

Tai kairysis Jūros intakas, tekantis siauru slėniu. Jos pakrantėse - virtinė piliakalnių. Vasarą ar gilesnę žiemą Akmena labai nusenka ir plaukti tampa nebeįmanoma, o su pavasario potvyniais ar rudens liūtimis vandens lygis upėje šniokšdamas ima kilti. Kelionę galima pradėti nuo netoli Kaltinėnų esančios Akmenos ir Ižnės santakos ir tęsti iki Pagramančio, kur Akmena įteka į Jūrą.

Maršrutas: Kaltinėnai - Kazokai  - Biržų laukas - Pūtvė  - Pagramantis
Trasos ilgis: 52 km

 

DUBYSA

Tai viena gražiausių Lietuvos upių. Dubysa prasideda Šiaulių raj., netoli Bubių, ir teka įspūdingu slėniu per 3 regioninius parkus: Kurtuvėnų, Dubysos ir Panemunių. Įteka į Nemuną ties Seredžiumi. Dubysa  ne visada praplaukiama visais metų laikais, nes   maksimalus ir minimalus  nuotėkis  šioje upėje per metus gali  pasikeisti net 130 kartų.

Maršrutas: Ariogala – Pagojo piliakalnis – Gynėvė – Klumpė
Trasos ilgis: 12 km
Maršrutas: Klumpė – Padubysis – Kilovos vandens malūno užtvanka – Seredžius
Trasos ilgis: 15 km

 

KRAŽANTĖ

Kražantė yra didžiausias Dubysos intakas, aukštupyje pasižymintis seklumomis, išgraužtais užtvankų slenksčiais. Žemiau Kelmės nuolydis, o kartu ir srovės greitis padidėja. Nuotėkio svyravimai dideli, todėl sausmečiu upė labai nusenka. Rekomenduojama plaukti ne vasarą arba vasarą po didesnių liūčių.

Maršrutas: Kražantė – Gynėvė – Kirkšnovė – Luknė
Trasos ilgis: 123 km

 

ŠVENTOJI

Šventoji - didžiausias Neries intakas. Didžiausia upė, kuri visa teka Lietuvos teritorija. Baseinas driekiasi iš šiaurės rytų į pietvakarius, apimdamas ežeringas Zarasų, Utenos, Molėtų aukštumas, Svėdasų ir Širvintų plynaukštes ir dalį Vidurio Lietuvos žemumos. Upė teka pro 3 regioninius parkus: Gražutės, Sartų ir Anykščių, prateka pro gražius Luodžio ir Sartų ežerus. Įteka į Nerį netoli Jonavos.

Maršrutas: Dusetos – Degėsiai – Kaniūkai – Užpaliai – Žalioji – Mickūnai – Santaka – Andrioniškis - Anykščiai
Trasos ilgis: 90 km

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos