Jėgos aitvarai

Lietuvoje jėgos aitvarai pasirodė pakankamai neseniai. Prieš trejetą metų buvo tik keletas entuziastų, o dabar jų skaičius vis didėja ir didėja. Daugiausia jų galima išvysti vasarą Lietuvos pajūryje vėjuotą dieną. Lietuvos pajūris - geriausia vieta aitvarams, nes ten yra daug vietos ir pučia stabilus vejas.

Kiekvienas aitvaras turi savo "charakterį". Vieni būna greiti, skirti įvairiausiems triukams, kiti - lėtesni, skirti aukštiems šuoliams. Kiekvienas spręndžia pats, kokį iš jų rinktis.

Kur galima „kaituoti“? „Kaituoti“ galima visur ir visada - tereikia vėjo ir erdvės...  Štai keletas mėgstamiausių šiuo sportu užsiimančių profesionalų bei mėgėjų vietų (dar vadinamu „spotais“):

 

KAUNE

Aleksoto aerodromas
Spotas beveik miesto centre. Tinka žiemą, arba šiltuoju metų metu mountainbordams (MTB).  Vėjas gūsiuotas ir su turbulencijom nuo aplinkinių medžių bei pastatų, tačiau lauko kokybė tikrai nebloga. Dėmesio : susitarimas su oro uosto direkcija, kad kaituojama tik pavėjui nuo pakilimo tako!

Kauno marios
Vasarą nelabai kur yra pasikelti kaitų vasaros metu, plius vasara vanduo tikrai nekoks, tačiau žiema atsiveria tikrai didelis plotas kaitavimui. Paprastai startuojama iš „Jachtklubo vartų“ kyšulio. Privažiuoti pro Pažaislio ir Kauno HES‘o puse.

Lampėdžių karjeras
Tvenkinys Nemuno slėnyje. Tinka tiek žiemą tiek vasarą. Vasarą nelabai tinka  pradedantiesiems. Kaituojant vakarinėje tvenkinio dalyje yra šiek tiek vietos pasikelti kaitams.


PANEVĖŽYJE

Stetiškių aerodromas
Panevėžio žiemos jėgos aitvarų sportininkų susibūrimo vieta. Ypatybės: labai lygus laukas, nėra aukštų žolių. Pietvakarinėje lauko dalyje yra griovys.

ŠIAULIUOSE

Rėkyvos ežeras
Vienas iš geriausių ežerų, tinkamų jėgos aitvarams. Rėkyvoje yra dvi vietos, kuriose renkasi kaiteriai. "Pieva" yra netoli Šiaulių jachtklubo. Daug vietos, pieva. Kartais ant pievos būna stiklo šukių - būkite atsargūs. Gylis didelis , akmenuotas dugnas. Paplaukus į dešinę yra didelis negilus plotas, kur galima atsistoti. Čia tinkama vieta mokytis. "Smėliukas" yra šiaurinėje ežero pusėje.  Smėlėtas dugnas, mažas gylis, nedaug vietos pakelti aitvarus. Krantas kieto smėlio, apaugęs krūmais.

PAJŪRYJE

Kunigiškės
Šis spotas yra įlankoje tarp Palangos ir Šventosios prie buvusio pasieniečių bokštelio (arba kitaip tariant šalia išėjimo į pliažą nuo viešbučio „Linėja").

Dreverna
Drevernos spotas - tai lyg didelė treniruočių aikštė ir pradedantiesiems, ir profesionaliems kaitiorams. Nesuklysim teigdami, kad tai geriausia vieta ne tik norintiems išmokti valdyti jėgos aitvarus, bet ir besimokantiems naujus freestyle triukus.

Akinio nasrai
Spoto pavadinimas - pagal buriuotojo, atradusio šį spotą, pravardę. Ši vieta pasižymi itin gražiomis tvarkingomis ir lygiomis bangomis. Tai geriausias waveriding‘o spotas Lietuvos pajūryje. Jį pamėgo ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių bangų gaudytojai.

Klaipėdos šiaurinis molas
Puiki vietelė pučiant stipresniam pietvakarių vėjui. Šis spotas, idealiai tinka waveriding‘o mėgėjams. Porą dienų vyraujant pietvakarių vėjui - susidaro ypatingai gražios ir tvarkingos bangos su lygiomis aikštelėmis tarp jų.

Nida
Nidos jachtklubas. Kaitavimas Kuršių mariose nuostabioje gamtoje. Tačiau tam tinkamas vėjas papučia vos keletą kartų per vasarą.

Juodkrantė
Pučiant rytų krypties vėjams puiki vieta pasiplaukiojimui - pieva už Juodkrantės.

Ventės ragas
Jeigu pučia pietrytys ir tingite važiuoti į Kuršių neriją, vertėtų nulėkti į Ventės ragą. Tai vienas labiausiai filmavimui ir fotografavimui tinkančių spotų Kuršių marių pakrantėje.

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos