Nardymas

Nardymo pradininku laikomas visiems gerai žinomas žmogus – povandeninis „Odisėjas“ Žakas Yvas Kusto. Jis 1943 metais išrado akvalangą. Milijonams žmonių būtent jis atvėrė povandeninio pasaulio grožį. Kusto teigė, kad šis atradimas ne tik padovanojo žmonijai bedugnę, bet ir leido žmonėms naudoti povandeninį pasaulį savo nuožiūra

Nardymas – tai mėgėjiškas plaukiojimas po vandeniu su akvalangu. Pagal statistiką nardymas yra viena saugiausių sporto šakų. „Tačiau tai – labai savitas sportas, kur būtinas ne vien fizinis pasirengimas. Jame itin juntami ir fiziniai organizmo pokyčiai, ir psichologiniai pojūčiai, kada staiga tampama povandeninio pasaulio dalimi.

Mokytis nardyti galima namuose arba užsienyje – kiekviename gerame kurorte yra nardymo centras, kuriame Jus išmokys ir išduos sertifikatą. Nardytojai, turintys darbo stažą, pirmiausiai pataria išmokti nardyti savo šalyje. Apie nardymo ypatybes, elgesio po vandeniu taisykles, pirmosios pagalbos suteikimą geriausia išgirsti gimtąja kalba. Taip Jūs sutaupysite brangių atostogų dienų, Jūsų nevaržys kalbos barjeras. Užsienyje instruktažas paprastai vedamas anglų kalba. Reikia pabrėžti, jog nardymo technikoje esti tokių subtilybių, kurių vien judesiais nepaaiškinsi.

Lietuvoje taip pat yra nardymo klubų. Kreipkitės į vieną iš pasirinktų. Išsiaiškinkite mokymo sąlygas ir sertifikato gavimo reikalavimus. Atminkite, kad individualūs užsiėmimai atneš daugiau naudos.

Vilniaus nardymo klubas

Telefonas pasiteiravimui

8 5 2328198

PADI nardymo klubas “Oktopusas”

Telefonas pasiteiravimui

8 698 71108

Gelmių stichija

Telefonas pasiteiravimui

8 699 73462

 

Mėgstamiausios nardytojų vietos Lietuvoje:

Elektrėnų marios

Elektrėnų ežero pakrantėse nėra nei vieno nardymo klubo, todėl įrangą reikia atsivežti savo.  Elektrėnuose matomumas besikeičiantis. Kartais jis būna kaip krikštolas, kartais be galo susidrumstęs.  Priėjus prie ežero širdis apsidžiaugia pakrančių skaidrumu, tačiau  tik pranėrus 5 metrų ribą galima nuspręsti, koks vanduo bus nėrimo metu.

 

Galvės ežeras

Galvė– vienas iš  didžiausių (361ha) bei vaizdingiausių ežerų. Jo gylis rytinėje ežero dalyje siekia net 46,7 m. Galvė – hidrografinis draustinis. Ežere labai daug ir įvairios formos įlankų bei pusiasalių. Galvės ežere yra 21 sala, apipinta įvairiomis legendomis.Pasukę lanku į pietvakarius, priplauksite salelę, kuri vadinas Deimantinė. Į pietus nuo šios salos, beveik pačiame Galvės ežero viduryje, yra dvi salos. Sala arčiau pilies vadinama Rau. Galvės ežere Vandens skaidrumas vyrauja nuo 2 iki 10 m. Vanduo atšala pasiekus 6 metrus. Keista tačiau šiame ežere viršutinio sluoksnio vandens skaidrumas didesnis, negu apatinio. Gilausioje vietoje 45 metruose dugne tvyro tarytum pienas rūkas. G

 

Platelių ežeras

Platelių ežere gerai  išvystyta nardymo industrija. Pakrantėse, šalia jachtklubo yra įsikūrę du nardymo klubai : “Orka” ir “ Oktopusas”.  Klubai turi gerą įrangą aptarnauti atvykusiems čionai narams. Galima išsinuomuoti balionus, kostiumus ir visa, kas reikalinga nardymui. Čia pat galima praeiti nardymo kursus. Klubas " Oktopus" vasara rengia vaikų nardymo stovyklas.  Norintiems nerti yra būtina užsiregistruoti šiuose klubose, kitaip ežero administracija taiko pinigines baudas. Plateliai bene daugiausiai įdomių nardymo maršrutų turintis ežeras.

 

Glūko ežeras

Glūko ežeras ypatingas skaidriu vandeniu. Pakrantėse vandens matomumas siekia iki 15 metrų. Ežero krantai prie duobių labai statūs ir patrauklūs narams. Dumblių žydėjimo sezonu ežero sluoksnis nuo5 iki 9 metrų pasidaro , kaip pienas ir matomumas siekia vos 50 cm.  Visą karštąjį sezoną temperatūra neriant giliau, nei 9 metrus yra žema nuo  5  iki 11 , todėl gilesniems nėrimams būtinas sausas kostiumas. Krantuose daug mailiaus, kurie smalsiai apžiurinėja nepažystamus objektus. Nedideli mažų žuvelių būriai palieka labai gerą įspudį  Nardant nedideliuose gyliuose perplaukti ežerą galia jo viduryje, tarp duobių  ten gylis vos siekia 10 metrų. Ežere galima rasti visokių mechanizmų detalių  ar netgi 1 pasaulinio karo sviedinių.

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos