Parasparniai

Parasparniai - paprasčiausias būdas skraidyti, nuostabi laisvalaikio praleidimo forma, ir ko gero, pati romantiškiausia sporto šaka. Parasparnis – lengvas nešiojamas sklandytuvas, neturintis standžios struktūros, sudarytas iš lengvos medžiagos ir stropų (plonų virvelių). Naudojamas nusklendimui nuo kalno šlaito, ir sklandymui aukštyn kylančiuose šilto oro srautuose taip, kaip tai daro sklandytuvai ir skraidyklės. Parasparnis dažnai painiojamas su parašiutu. Iš tikrųjų, jie labai panašūs, tačiau skiriasi paskirtis. Parašiutas skirtas saugiai nusileisti ant žemės, o parasparnis - kuo ilgiau skrieti ore. Beskraidančių parasparniais nuolat daugėja, ši pramoga ir laisvalaikio forma tampa madingu reiškiniu.

Gali kilti klausimas – o kaip parasparniai skraido? Juk jie dažniausiai neturi nieko, kas leistų kilti patiems. Atsakymas būtų paprastas – kam naudoti kažkokią techniką, jei oras aplink mus yra nevienalytis ir judrus. Jis juda ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai – tai saulės sušildytas srautas ar kalno šlaito aukštyn nukreipiamas vėjas. Ir vienas iš parasparnininkų meistriškumo rodiklių yra sugebėjimas pabalnoti šiuos srautus, kilti su jais aukštyn, nenaudojant jokių papildomų priemonių. Ir būtent tada, kai jauti, kad tave aukštyn neša pats oras, kai matai greta sklendžiantį ir kartu kylantį sakalą, supranti ką reiškia sena sparnuota frazė – "laisvas kaip paukštis".

Prižiūrint instruktoriui, skraidyti parasparniu galima išmokti per 10 užsiėmimų. Štai keletas mokyklų Lietuvoje, kuriose galite išmokti skraidyti parasparniu:

Skraidymo mokykla „ARCUS“

Telefonas pasiteiravimui

+370 699 53878

Fly Otto Paramotors (Vilnius)

Telefonas pasiteiravimui

+370 698 70245

Panevėžio aeroklubas

Telefonas pasiteiravimui

+370 685 03710

Aviacinis sporto klubas “STRATUS”

Telefonas pasiteiravimui

+370 698 40205

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos