Snieglentės



Viena iš priežasčių, kodėl snieglentės tapo tokios populiarios, yra ta, kad jūs galite rinktis tarp adrenaliną keliančių beprotiško greičio nusileidimų, kvapą gniaužiančių triukų ar tiesiog malonių nusileidimų.

Dažnai snieglenčių sportas tampa net nebe hobiu, o gyvenimo būdu, kuomet vos išvydęs sniegą jau svajoji apie adrenaliną keliančius nusileidimus, apie galimybę išmėginti naują nusileidimo stilių, pasigrožėti akį veriančiais kraštovaizdžiais, patirti virpulį leidžiantis nuo kalno beprotišku greičiu.

 

Tai itin patrauklus ir vis populiaresnis laisvalaikio praleidimo būdas, nes be extremalių pojūčių, kuriuos jis leidžia patirti ši sporto šaka suteikia galimybę leisti nuo kalno jau po 2-3 dienų praktikos. Snieglenčių sportu tu gali mėgautis ir gražiai sutvarkytose trasose kalnuose, ir laukiniuose užkampiuose, ir specialiai įrengtuose tramplynuose.

 

Snieglenčių sportas gali tapti tikrai šaunia pramoga, tačiau jei nesi tinkamai apsirengęs ar pasirinkai netinkamą snieglentę arba apkaustus, rizikuoji susižeisti, o net ir maži nepatogumai gali trukdyti mėgaustis šiuo malonumu.

 

Šalmas. Labai svarbu visuomet dėvėti šalmą. Kol dar mokaisi čiuožti snieglente, tikrai ne kartą griusi, todėl labai svarbu apsaugoti savo galvą ir smegenis nuo sutrenkimų. Net jeigu jauties pakankamai įgudęs ir turiįgijęs nemažai patirties, profesionalai pataria visuomet užsisegti šalmą. Niekuomet negali būtui tikras ar už kampo tavęs "nepasitiks" ketera ar aštresnis uolos kraštas... Specialus apsauginis šalmas padės apsisaugoti nuo rimtesnių traumų net ir įvykus nelaimei.

 

Akiniai. Dėvėk apsauginius akinius kaskart leisdamasis nuo kalno. Jie padės apsaugoti ne tik nuo žvarbaus vėjo ir nuo saulės spindulių, bet ir nuo sniego purslų, kuriuos sukelia kiti čiuožėjai arba tu pats, leisdamasis nuo kalno. Tačiau svarbu pasirinkti tinkamus akinius: vieni stiklai skirti darganotai ir apniukusiai dienai, kiti, atvirkščiai, skirti čuožti saulėtą dieną.

 

Sluoksniai. Profesionalai pataria čiuožinėjant rengtis kelių sluoksnių drabužiais. Pirmasis gali būti prigludęs prie kūno, antrasis laisvas, nevaržantis judesių, ir trečiasis - viršutinis geriausia iš "kvėpuojančios" tačiau vandeniui itin atsparios medžiagos. Patariama visuomet ant pečių turėti kuprinę, kadangi sukaitus į ją galima įsidėti nusivilktus drabužius. 

                  

           

 

Pirštinės. Čiuožiant snieglente pirštinės yra nepamainomas atributas. Kuo žvarbesnė diena, tuo šiltesnes pirštines turėtum dėvėti. Pradedantiesiems itin svarbu pirštinės su specialia apsauga riešams, kuri padės išvengti rimtesnių traumų nugiuvus.

 

Kojinės. Geriausia dėvėti specialias čiuožinėjimui skirtas kojines. Jos pagamintos naudojant specialias technologijas, todėl pakaks vienos poros kojinių, kad jaustumeis patogiai ir kojos nešaltų. Tam, kad nepritrintu batai, gali "užsitraukti" jas kuo aukčiau.

 

Apkaustai. Gerus ir kokybiškus apkaustus išsirinkti yra ne mažiau svarbu nei pačią snieglentę. Perkant juos geriausia pasitarti su pardavėju ar patyrusiu čiuožėju.

 

 

 

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos