Karščio rekordai ir kaip nuo jų apsisaugoti kelionių metu

By | June 27, 2016

Pastarosios kelios dienos buvo išties beprotiškos. Karštis greičiausiai sumušė visus įmanomus rekordus, na o tiems, kurie sako, jog Lietuvoje nebūna karštų vasarų - teko pakeisti nuomonę. Reikia pripažinti, jog jau tikrai seniai nebuvome susidūrę su tokiomis karščio bangomis, na o panašu, jog pastarosios neketina niekur trauktis. Vos kelios šiek tiek vėsesnės dienos ir temperatūrų stulpeliai vėl šoktels, tad ar jau pasiruošėte šiems pokyčiams? Visai nesvarbu, temperatūra pakils savaitgalį ar darbo dienomis - važiavimas automobiliu tokią dieną gali būti pražūtingas. Jei jūsų automobilis neturi kondicionieriaus, pasinaudokite galimybe likti namuose, nes kelyje toks karštis gali prišaukti nelaimę. Žinoma, šiomis dienomis didžioji dalis automobilių turi vėsinimo funkciją, tiesiog vairuotojai ne visada ja naudojasi dėl gedimų ar reikiamo sistemos papildymo. Auto kondicionieriu pildymas pastaruoju metu tapo išties paklausus ir tikrai ne be reikalo. Tiesa ta, jog net ir labiausiai karščius mėgstantis žmogus negali išbūti automobilyje, kai lauke temperatūra yra perkopusi 30 laipsnių ribą. Tai būtų tikra kančia ir pavojus jūsų sveikatai, tad natūralu, jog norite pasirūpinti savo sveikata. Jei iki šiol nesusitvarkėte su savo automobilio kondicionieriumi, pats metas to imtis, mat karščiai tikrai nesitraukia, o vasara dar tik prasideda.

Iš esmės kondicionieriaus naudojimas yra tiesiog būtinas, norint pakęsti karščius, na o tai ypač jaučiasi kelionėse. Jei planuojate vykti prie jūros, aplankyti draugus ar giminaičius, esančius kituose miestuose, pats metas pasirūpinti kad automobilyje esantis kondicionierius veiktu tinkamai. Negana to, kelionėse svarbi ir paties automobilio techninė būklė, tad būtų labai naudinga, jei meistras ar šioje srityje nusimanantis žmogus apžiūrėtų transporto priemonę. Tai leis įvertinti bendrą būklę, na o galbūt paaiškės, jog jums reikalingas tepalu keitimas Vilniuje. Jei neprižiūrėsite savo automobilio, kelionės metu galite susidurti su gedimais, na o jie tikrai nebūtų gera žinia, ypač esant už kelių šimtų kilometrų nuo namų. Jei jau vyksite į automobilių servisą pasirūpinti kondicionieriaus papildymu, o galbūt remontu, paprašykite, jog darbuotojai atlikti diagnostiką, ar patį paprasčiausią patikrinimą. Tai jums leis jaustis ramiai vasaros kelionių metu.

Mūsų šalyje geri orai lepina ne dažnai. Regis, visi esame išsiilgę saulės ir karščio, tačiau jam užplūdus tokiais kiekiais natūraliai imame ilgėtis vėsesnių dienų. Taip jau yra, tiesiog nesame įpratę prie tokio klimato ir su juo susigyventi darosi beprotiškai sudėtinga. Pastarosios dienos tik dar kartą įrodė, jog lietuviškos vasaros yra visiškai neprognozuojamos, na o karščio bangos mus dar nustebins. Taigi, pasiruoškite netikėtiems orų pokyčiams ir pasirūpinkite, jog kelionės automobiliu nebūtų tikra kančia ir nekeltų pavojaus jums bei keleiviams. Susitvarkykite automobilio kondicionierių ir naudokitės kelionių komfortu kartu su jums artimais žmonėmis.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *