Čiuožimas

Čiuožimui jūs galite įsigyti įprastų tipų riedučius. Jeigu esate patyręs čiuožėjas ir tiksliai žinote, ko norite, jūsų pasirinkimas tikriausiai turėtų būti rekreacinio tipo riedučiai. Tokio tipo riedučius galima naudoti įvairiems tikslams ir visiškai nebūtina praktikuoti tik kokio nors vieno čiuožimo būdo, jei nuspręsite, kad jis jums nepatinka. 

Greitasis čiuožimas. Greitajam čiuožimui skirti riedučiai yra tvirti, patvarūs, jie gaminamos iš storos plastmasės. Riedučiai yra su mažais ratukais, kurie labai pagerina manevringumą, o taip pat su plastmasinėmis plokštelėmis, kurios apsaugo batus, kai tenka staigiai stabdyti ar daryti kitus greitus judesius.

Dailusis čiuožimas. Dailiajam čiuožimui bei šokiams skirti riedučiai paprastai būna su batais, panašiais į tuos, kurie naudojami čiuožiant ant ledo, bei mažais ratukais, kurie užtikrina gerą riedučių manevringumą. Naujausi dailiojo čiuožimo riedučiai yra tik su trimis ratukais, o priekinis ir užpakalinis ratukai yra skirtingo kietumo nei vidurinysis ratukas. Dėl tokių konstrukcinių ypatumų galima lengviau atlikti sukinius ir spiningus, o čiuožiant tokiais riedučiais jausmas panašus kaip čiuožiant ant ledo.

Riedučiai gerai formai palaikyti bei rekreaciniams tikslams. Pagrindiniai rekreaciniams tikslams naudojami riedučiai turi keturis ratukus ir gerai kulkšnį palaikančias atramas. Jie paprastai gaminami iš kietos plasmasės. Jeigu nusprendėte įsigyti vieną iš naujausių modelių riedučių su minkštais batais, patikrinkite, ar riedučiai turi plastmasinį atvartą ar kokį kitą įtaisą, kuris pakankamai gerai apspaustų kulkšnį. Rekreaciniam čiuožimui skirti riedučiai naudojami kūno rengybos užsiėmimuose arba čiuožti ilgus atstumus, todėl jų ratukai yra didesni (80 mm), atvartas šiek tiek trumpesnis, jie taip pat yra patogesni.  Rekreaciniai riedučiai, kuriais čiuožiama nuo kalnų, turi aukštesnį atvartą iš kietos plastmasės, kuris užtikrina geresnę kulkšnies atramą, būtiną, kai tenka leistis nuo aukšto ir stataus kalno.

Žolės riedulys. Riedučiai žolės rieduliui žaisti gaminami iš odos, manevringumui užtikrinti turi mažus ratukus. Jie suvarstomi raišteliais, kad gerai apspaustų koją, ir yra pagaminti taip, kad žaidėjui leistų pakankamai greitai ir vikriai judėti žaidžiant žolės riedulį.

Greitasis čiuožimas. Tikri greitojo čiuožimo meistrai paprastai būna lengvo svorio, todėl jų batai yra labai žemi ir be jokios kulkšnies apsaugos. Jų ratų pagrindas yra labai ilgas, o dar 5 papildomi ratukai leidžia pasiekti labai didelį greitį. Tokie riedučiai netinka pradedantiesiems, nes jie neturi stabdžių, o ilgas ratukų pagrindas neleidžia greitai pasisukti bei atlikti kitus pagrindinius judesius.

skaityti toliau: sudedamosios dalys >>

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos