Sudedamosios dalys

Batų uždavinys yra paremti  pėdas ir kulkšnis. Tokia parama yra labai svarbi, nes kulkšnis turi išsilaikyti tvirtai savo vietoje, kad išvengtumėte sužalojimų bei greito nuovargio, be to, tai padeda greičiau įgyti pagrindinius čiuožimo įgūdžius.

Kietas bato apvalkalas:  Pastaruoju metu nedaug riedučių batų gaminami su kietu plastmasiniu apvalkalu.  Deja, tai nėra gerai. Kietas bato apvalkalas geriau palaiko kulkšnį ir yra patvaresnis. Su jais čiuožiant galima greičiau ir lengviau sustoti. Jeigu esate aukštas ar stambus žmogus, arba jūsų kulkšnys yra silpnokos, o gal buvo kada nors sužalotos, jums geriau nepagailėti pinigų ir įsigyti batus su kietu apvalkalu.

Minkštas bato apvalkalas: Gamintojai nustatė, kad minkšti batai yra patogesni ir juos noriau perka pradedantieji čiuožėjai. Nors patogumas yra labai svarbus veiksnys, vis dėlto labai svarbu, kad batai užtikrintų ir tinkamą atramą. Laikui bėgant audeklas gali nusileisti kulkšnies srityje, tuomet atrama nuolat blogės.  Nors reikia pažymėti, kad  audinio struktūra pastaruoju metu labai patobulėjo, dabar jis gerokai patvaresnis netgi už pirmuosius batų su minkštu apvalkalu modelius. Jeigu jūs esate nestambaus sudėjimo, lieknas žmogus, o jūsų kulkšnys stiprios, jums puikiai tiks batai su minkštu apvalkalu.

Bato vidinis įdėklas: Pirkdami naują riedučių porą, išimkite iš bato įdėklą ir pasimatuokite jį. Įsitikinkite, kad jūsų koja patogiai jaučiasi įdėklo viduje. Įkiškite įdėklą į apvalkalą ir vėl pasimatuokite, dabar jau su riedučiais, kad tikrai įsitikintumėte, jog apvalkals ir vidinis įdėklas jūsų kojoms patogūs ir yra tinkama atrama. Įdėklų kokybė skiriasi, paprastai pirkdami brangesnius riedučius įsigijate įdėklus, pagamintus iš drėgmę sugeriančios medžiagos, o tokiame įdėkle kojos geriau kvėpuoja. Įdėklai būna išimami, todėl juos galima išimti iš batų ir išskalbti. Patariama juos skalbti įdėjus į pagalvės užvalkalą.

Vidpadis: Įdėklo viduje  yra vidpadis. Vidpadis yra išimamas. Vidpadį taip pat galima skalbti įdėjus į pagalvės užvalkalą.  Galima jį pakeisti netgi padarytu pagal užsakymą ortopediniu vidpadžiu, t.y. išlietu pagal jūsų pėdos formą arba pagamintu iš  specialios medžiagos, kurią galite įsigyti parduotuvėje. Renkantis riedučius vidpadžio pakeitimas paprastai nedaro didelės įtakos. Vis dėlto  labai svarbu, kad koja būtų tinkamoje padėtyje, todėl kuo geresnės sąlygos sukuriamos pėdai, tuo su riedučiais jausitės patogiau.

Batų raišteliai:  Raišteliais dažniau varstomi ledo ritulio, greitojo ir dailiojo čiuožimo batai. Raištelius galima pritaikyti ir prie riedučių batų, tačiau jie čiuožiant  atsilaisvina ir neužtikrina kojai tokios atramos, kurią gali užtikrinti sagtys. Be to, tenka sugaišti daugiau laiko apsiaunant batus, nes kiekvieną kartą reikia juos varstant įtempti.

Sagtys: Sagtys yra pritvirtintos prie riedučių, o jų vietą galima reguliuoti slankiu įtaisu, kurį naudojant sagtis galima pastatyti į reikiamą padėtį. Negailėkite laiko ir pasistenkite surasti geriausią sagtelių padėtį, tuomet jūsų kojos tikrai jausis patogiai. Labai puiku, kad sagtys, kartą suradus ir nustačius tinkamas jų padėties kombinacijas, paprastai  būna tinkamoje padėtyje čiuožiant.

Raišteliai ir sagtys:  Raišteliai ir sagtys gali būti  sėkmingai derinami ir ant rekreaciniams tikslams naudojamų, ir ant kūno rengybos  riedučių. Paprastai kulkšnį apspaudžia  sagtis arba Velcro dirželis, kad kojai būtų užtikrinta  geresnė atrama, o batas raišteliais suvarstomas ir suspaudžiamas tik pėdos zonoje.  Tiesa, tai trunka šiek tiek ilgiau, nes kiekvieną kartą prieš ruošdamiesi pradėti čiuožti turite šiek tiek paveržti ir pritaikyti prie kojos, kad būtų užtikrinta geriausia atrama.

skaityti toliau: tinkamas dydis >> 

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos