Tinkamas dydis

Dydžio pasirinkimas. Kojos per dieną paprastai šiek tiek pabrinksta ir padidėja, todėl riedučių batus patartina matuoti po pietų arba vakare, kai koja būna didžiausia. Riedučiai – tai ne batai; laikui bėgant vidinis įdėklas gali susitraukti arba prisitaikyti prie pėdos formos, priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos jis pagamintas. Minkšti batai gali laikui bėgant išsitampyti.  Jums reikia tokių batų, kurie idealiai tiktų jūsų kojai ir koja jaustųsi jaukiai, o vidpadis laikui bėgant nesusitrauktų ir  nesumažėtų ketvirčiu arba  net per pusę.  Koja  turi jaustis patogiai. Koja neturi judėti iš vieno šono į kitą arba pasislinkti į priekį ar atgal. Pirštai tik lengvai pačiais galiukais turi liestis su batu,tačiau jokiu būdu neturi būti suspausti arba  suriesti, bate turi būti vietos tiek, kad galėtumėte pajudinti ir pasukioti pirštus. Jūs tikrai nenorite, kad jūsų pėda jaustųsi „nejaukiai“ bato viduje.  Batai neturi spausti, kad pėda nejaustų jokio dilgčiojimo ar skausmo dėl spaudžiančių batų.

Dėvėkite tinkamas kojines. Pasimatavus batus, teks pagalvoti apie kojines. Tinka tos pačios kojinės, kurias avite čiuoždami. Drėgmę labai gerai sugeria medvilnė, o tai labai svarbu, nes susidarius drėgmei kojos pradeda intensyviau prakaituoti. Tinka plonos kojinės iš sintetinio pluošto arba iš mišinio su vilna, kojinės turi dengti blauzdą. Jeigu kojinės bus per storos, jos užims batuose per daug vietos, ir batai atrodys per maži ar netinkami.

Apsiavę batus, pavaikščiokite ratu, pastovėkite ir pabūkite apsiavę bent pusę valandos, kad suprastumėte, ar jie jums patogūs. Žmogaus  pėdos kartais būna nevienodo dydžio, tuomet batus išsirinkti yra dar sunkiau, tenka ilgai rinktis ir sugaišti laiko, kol pavyksta rasti  ir priderinti tinkamą porą batų.

Bandydami riedučius, turėkite omenyje, kad įvairių gamintojų  techninės riedučių charakteristikos gali būti skirtingos. Dydžiai taip pat skiriasi, ir tai pasakytina ne tik apie skirtingas firmas – tas pats gamintojas gali pagaminti skirtingų dydžių to  paties prekės ženklo riedučius. Riedučių dydžiai nustatomi pagal mondo taškų sistemą. Mondo - tai  vidinio bato ilgis centimetrais. Jeigu jūs slidinėjate, tai žinokite, kad ir riedučių dydis pagal mondo taškų sistemą bus tas pats.  Jeigu jūsų pėda yra gana plati, batus matuokitės vienu dydžiu didesnius, o jeigu esate moteris, galite pamėginti pasimatuoti vyriško modelio batus.

skaityti toliau: stabdžiai >>

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos