Stabdžiai

Jeigu anksčiau neteko čiuožti linijiniais riedučiais, nustebsite ir netgi sutriksite sužinoję, kad linijinių riedučių stabdis yra ant dešiniojo riedučio kulno. Tai didžiulis skirtumas palyginus su bato priekine dalimi, kaip yra ratukinėse pažiūžose.

Stabdis yra guminis, o čiuožėjas sustoja padaręs iš eilės kelis žingsnelius, kurie baigiasi pakėlus dešinės kojos pirštus ir  velkant guminį stabdį per  kelio dangą ir jį vis stipriau spaudžiant. Patartina išmokti taisyklingai stabdyti, o geriausias būdas tai padaryti – pasinaudoti patyrusio instruktoriaus pamokomis.  

ABT (Advanced Braking Technology – tobulesnis stabdymo būdas) stabdžiai buvo sukurti tam, kad  padėtų įgyti stabdymo įgūdžius pradedantiesiems čiuožėjams. Čiuožėjas žirkliniu judesiu  stabdančiąją koją pastato į priekį.  Darant žirklinį judesį, blauzda spaudžia bato atvartą, stumia strypelį, pritvirtintą prie atvarto, kuris savo ruožtu nuspaudžia žemyn stabdžio kojelę.  Pradedančiajam čiuožėjui tai labai patogu. Tačiau stabdžio letenėlė trinasi ir nusidėvi,todėl čiuožėjui žirkliniais judesiais tenka čiuožti vis toliau, kad stabdis tinkamai veiktų. Taigi dar kartą turiu pakartoti patarimą stabdymo technologijos pasimokyti iš patyrusio instruktoriaus.

skaityti toliau: rėmai >>

© 2008 100%sports.lt Visos teisės saugomos  |  Sukūrė: M2 technologijos