Ką būtina žinoti, jei nusprendėte įsigyti kontaktinius lęšius

By | July 25, 2017

Šiuo metu kontaktiniai lęšiai yra labai populiarūs. Juos nešioja daugiau nei 125 milijonų žmonių ir dėl labai svarių priežasčių. Akinių nešiojimas labai trukdo arba net visiškai neleidžia jums užsiimti mylima aktyvia veikla, negalite nešioti akinių nuo saulės. Dėl to, kontaktiniai lęšiai nustumia akinius į šalį. Nors daugelis mano, kad nešioti kontaktinius lęšius yra nesveika ir pavojinga, tai yra klaidinga informacija. Kontaktiniai lęšiai yra moderniausia bei patogiausia regos korekcijos priemonė. Tačiau ką reikia žinoti prieš įsigyjant kontaktinius lęšius?

Dažnai manoma, kad kontaktinių lęšių nešiojimas kelia grėsmę akių sveikatai. Nors ankščiau gaminami lęšiai dėl per mažo deguonies pralaidumo ir nekokybiškų gamybos medžiagų galėjo sukelti nemalonumų,  tai jau yra praeityje. Ankščiau kontaktiniai lęšiai buvo nešiojami nuo 6 iki 12 mėnesių. Tai sukeldavo nemažai sveikatos komplikacijų, nes žmogaus akis negaudavo pakankamo kiekio deguonies. Šiais laikais naujosios technologijos leidžia pagaminti be galo patogius kontaktinius lęšius, kurie gaminami iš žmogaus sveikatai nekenkiančių medžiagų.

Dėl didėlės gamintojų pasiūlos, kontaktiniai lęšiai yra labai prieinama akių priežiūros priemonė. Tai yra svarbu, nes tai yra kasdienio poreikio prekė, o naujausiųjų kontaktinių lęšių gamintojai užtikrina aukštą kokybę už labai gerą kainą. Kontaktinių lęšių rūšių yra labai daug, o pasirinkimas labai didelis. Surasti jums patinkančius lęšius galite net internete, tačiau prieš juos įsigyjant rekomenduojama apsilankyti pas akių priežiūros specialistą ir atlikti kelis tyrimus.

Kontaktinių lęšių gaminimo medžiaga yra labai svarbi. Populiariausieji yra minkštieji lęšiai pagaminti iš hidrogelio. Tokie lęšiai yra nešiojami 8-12 valandų per parą ir išimami einant miegoti. Nors naujausieji lęšiai yra sveiki ir nekenkia akiai, deguonies pralaidumas vistiek yra nepakankamas. Naujausieji mėnesiniai lęšiai yra gaminami iš silikono hidrogelio. Šie lęšiai puikiai praleidžia deguonį, todėl yra nešiojami iki 30 parų. Gamybos medžiagų biosuderinamumas leidžia joms reaguoti su žmogaus audiniais ir visiškai jiems nepakenkia. Jei nusprendėte, kad norite įsigyti kontaktinius lęšius, pasitarkite su savo akių priežiūros specialistu, Jis jums padės išsirinkti jūsų akims tinkamiausius lęšius, kurie niekada neužstrigs, neiškris, todėl galėsite nešioti ir mėgautis maksimaliu komfortu.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *