Dviračių tipai

By | July 25, 2013

Daugumoje dviračių parduotuvių jūs galite rasti tokius dviračius:

Kalnų dviračiai. Tai  nėra dailūs, tačiau tvirti dviračiai, jais galima važiuoti ten, kur visai nėra kelių, tačiau daug žmonių tokiais divračiais važinėja ir  šaligatviais. Kalnų dviračiai būna su storomis ir tvirtomis padangomis, kurios užtikrina patogumą ir gerą sukibimą su dangos paviršiumi, plokšti skersiniai leidžia geriau valdyti dviratį, o žemai esanti pavara palengvina važiavimą įkalne. Kai kuriuose kalnų dviračiuose yra pakabinamos konstrukcijos, kurios geriau amortizuoja smūgius. Ar jums reikia pakabinamos konstrukcijos? Tai priklauso nuo to, kaip ir kur jūs planuojate važinėtis.

Kelių dviračiai. Tokie dviračiai pritaikyti važinėti kelio danga ir jais galima pasiekti didelį greitį. Padangos yra siauresnės, o rėmo skersiniai sukuria geresnes aerodinamines savybes.

  • Hibridai. Tai tarpinis dviratis tarp kalnų dviračių ir kelių dviračių – jis skirtas tiems, kurie nori ir vieno, ir kito po truputį. Dviračiai  hibridai  paprastai turi  padangas su giliomis įpjovomis, bet padangos yra siauresnės nei kalnų dviračių, plokščius skersinius ir aukštesnę pavarą nei kalnų dviračiai. Jais negalima pasiekti tokio greičio kaip kelių dviračiais, tačiau jie neatrodo ir tokie gremėzdiški kaip kalnų dviračiai, kai jais važinėjama keliais. Tai yra gera susisiekimo priemonė, todėl atitinka daugelio žmonių  lūkesčius.
  • Kreiseriniai dviračiai. Jie turi vieną arba daugiau greičių, geriausiai tinka  tiems, kurie važinėjasi nereguliariai.
  • Paaugliams skirti dviračiai. Šio tipo dviračių pasirinkimas išties didelis, pradedant nuo vieno greičio kreiserinių, BMX tipo dviračių, kelių greičių kalnų dviračių ir baigiant kelių dviračiais.
  • Patogumui sukurti dviračiai. Tai yra specializuoti kalnų dviračiai arba dviračiai-hibridai, kurių konstrukcija leidžia lengviau kilti į kalną , jie yra su minkštesnėmis sėdynėmis ir žema pavara. Šie dviračiai, kaip  suprantate iš pavadinimo, skirti patogumui, tačiau jų funkcinės galimybės yra taip pat gana geros.

Kaip išsirinkti dvirati rasite čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *